Endre Király Általános Iskola
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

discord telepítése (szöveg és hang, és képernyő megosztás)

Go down

discord telepítése (szöveg és hang, és képernyő megosztás) Empty discord telepítése (szöveg és hang, és képernyő megosztás)

Témanyitás by Admin Kedd Márc. 17, 2020 5:49 pm

1. lépés: Letöltés

Létezik böngészőből elérhető változat is, de az összes funkció kihasználása érdekében le kell tölteni a programot a gépünkre.

https://discordapp.com/download

A "Download Now" gombra kattintva tudjuk elindítani a letöltést. Böngészőtől függően, ekkor többféle dolog történhet. A lényeg az, hogy a fájlt töltsük le, és futtassuk ("indítsuk el"). Ha a böngésző nem kérdezett rá, hogy hova mentse a gépünkön, akkor a Letöltések mappában keressünk egy "DiscordSetup.exe" nevű fájlt.

2. lépés: Telepítés

Dupla kattintással tudjuk elindítani a telepítést. Ha nem történik semmi, akkor érdemes 20-30 másodpercet várni, hátha csak lassú a gépünk. A telepítés során a program felmásolja a működéshez szükséges fájlokat a gépünkre.

3. lépés: Regisztráció

A telepítés után a bejelentkező képernyő fogad minket. Ha nincs még fiókunk, akkor regisztrálnunk kell, ezt a bejelentkező mezők alatti linkre kattintva tehetjük meg. Felhasználónévnek érdemes olyat választani, amit később nem szégyellünk a diákok előtt, mert ezt fogják látni, amikor velünk kommunikálnak. A regisztráció után kapunk egy e-mail-t, amivel hitelesíteni tudjuk a fiókunkat. A levél szövegében az "E-mail cím hitelesítése" gombra kell rányomni, és innentől kezdve használhatjuk a Discord minden funkcióját. Ha felugrik egy "Nem vagyok robot" teszt, akkor csak simán pipáljuk ki a fehér négyzetet, és ha szükséges, akkor válasszuk ki utána a megfelelő képeket.

4. lépés: Beállítások

Az első indításkor a sárga felkiáltójelekre kattintással lehet megismerni a fontosabb dolgokat. A bal alsó sarokban a nevünk melletti fogaskerékre kattintva tudjuk beállítani a hang- és képeszközöket. A fogaskerékre kattintás után az oldalsó listából válasszuk ki a "Hang és videó" menüpontot. Itt tudjuk tesztelni a mikrofont és a webkamerát. A mikrofon kétféleképpen működtethető. Az első lehetőség (ez van alapból beállítva), hogy ha a program érzékeli, hogy beszélünk, akkor bekapcsolja a mikrofont (Voice activity). Ha van némi zaj a háttérben, akkor ez nem túl szerencsés, mert sokszor olyankor is be fog kapcsolni, amikor nem beszélünk. Ebben az esetben beállíthatunk egy gombot, és a hangunk csak akkor lesz hallható, ha ezt a gombot nyomjuk (Push to talk). A két beviteli mód közül az lesz aktív, amelyiket kipipáljuk. A "Push to talk" használata esetén a gyorsgombot a beviteli mód kiválasztása alatti mezőbe kattintva lehet megadni. Célszerű olyan gombot használni, amit ritkán használunk, és nincs egyéb funkciója (én az "í" betűt szoktam használni).

5. lépés: Csatlakozás egy szerverhez

A beállításokból a bekarikázott x emblémával tudunk kilépni, ekkor újra a fő felületen találjuk magunkat. A bal oldali sávban jelennek majd meg a szerverek, amelyekhez csatlakoztunk. Ezek hasonlóak a Messenger csoportos beszélgetéseihez, egyszerre több szerverre is beléphetünk. A szerverekhez való csatlakozáshoz szükségünk van egy linkre, ami gyakorlatilag egy kód, ami hozzákapcsol minket a szerverhez. Készítettem egy próbaszervert, hogy mindenki ki tudja próbálni a csatlakozást, ennek a linkje: https://discord.gg/Uhwtn7F

6. lépés: Kommunikáció

A szöveges csatornák # jellel vannak jelölve, a hangkommunikációs csatornák pedig egy hangszóró ikonnal. Bal oldalt tudjuk kiválasztani, hogy melyik csatornán szeretnénk kommunikálni. A szöveges csatornákra a képernyő alján tudjuk beírni az üzenetet. A hangcsatornákhoz először csatlakozni kell, majd aszerint, hogy melyik beviteli módot választottuk, vagy gombnyomással, vagy anélkül el lehet kezdeni beszélni. A kommunikáció végeztével ki kell lépni a hangcsatornából, az x-es telefon ikonnal (bal lent).

A hangcsatornához való csatlakozás után van lehetőségünk megosztani a képernyőnket a csatornán lévőkkel. Bal oldalt lent, a nevünk fölött van egy monitor ikon, rajta egy nyíllal. Ezt lenyomva felugrik egy menü, ahonnan kiválaszthatjuk, hogy milyen módon szeretnénk megosztani a képernyőnket. Szerintem célszerű a "Képernyők" fület választani, ezzel szabadabban lehet váltogatni az ablakok között. Persze érdemes odafigyelni, hogy mit nyitunk meg, mert az egész képernyő látszódni fog. Kiválasztjuk a képernyőt (a legtöbb embernek ebből csak egy van), és az "Élő közvetítés" gombbal indítjuk a megosztást. Ekkor megjelenik még egy sáv a bal alsó sarokban, itt tudjuk leállítani a megosztást az x-es monitor ikonnal. A képernyőmegosztás létszámkorlátozását a kialakult helyzet miatt felemelték 50-re, ebbe szerintem a legtöbb osztály simán belefér.

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 10
Csatlakozás ideje : 2020. Mar. 17.

https://endrekiraly.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.